Поширені помилки при веденні домашньої бухгалтерії


Головною помилкою є те, що не всі усвідомлюють значення і важливість домашньої бухгалтерії, і в більшості випадків, відмовляються від її ведення. Але ж безконтрольний рух грошових потоків може призвести до втрати коштів. Щоб цього уникнути, необхідно систематизувати дохідну і видаткову частину сімейного бюджету.

Наступна помилка пов'язана, скоріше, з нашої неорганізованістю. При обліку грошових потоків важливо фіксувати всі зміни. Тобто, всі витрати і доходи в повній мірі повинні бути відображені в звітності, яку передбачає домашня бухгалтерія . Якщо Ви не врахуєте ті чи інші витрати або доходи, то втратите ці кошти.

Не менш поширеною помилкою є необ'єктивність при складанні плану витрат. Важливо передбачити і врахувати всі можливі витрати на планований місяць. Звичайно ж, при необхідності, варто скоротити витрати. Але, як правило, робити це необхідно, спираючись на певні факти. Це означає, що якщо відомо, що оплата електроенергії залишає певну суму, то при плануванні не варто її занижувати в надії на економію.

При складанні плану потрібно враховувати максимальні показники витрат, створювати більш докладні плани обліку витрат, записуючи все, що плануєте придбати в поточному місяці. Це особливо важливо в разі, якщо Ви, наприклад, не можете відмовитися від дрібних особистих покупок. При плануванні виділіть кошти на їх здійснення та дотримуйтеся цієї суми.

Крім цього, важливо правильно розставляти пріоритети при формуванні видаткової частини сімейного бюджету. Скорочення не тих статей призводить до того, що кошти, які можна було б притримати, йдуть на непотрібні витрати, а для здійснення більш важливих витрат доводиться шукати джерела, якими можуть виявитися сформовані фонди, позики і багато іншого. Пам'ятайте, що в першу чергу, в повній мірі необхідно забезпечити такі обов'язкові витрати:

  • комунальні платежі;

  • продукти харчування;

  • гігієнічні засоби;

  • транспортні витрати;

  • і т.д.

Велику помилку роблять люди в формуванні та користуванні накопичувальними цільовими фондами. Тут теж важлива об'єктивність. Потрібно визначитися з сумою, що не обтяжить план витрат в разі відрахування в накопичувальний фонд і виділяти саме її. Візьміть собі за правило, що кошти з цього фонду можна використовувати тільки за цільовим призначенням.

Уникнути помилок при складанні звітності Вам допоможе Домашня бухгалтерія онлайн .