Додаткові методи розподілу доходів


Домашня бухгалтерія передбачає кілька методів розподілу доходів. Як правило, вони орієнтовані на поліпшення фінансової стабільності. Один з них описаний в статті «Норми планування витрат при веденні домашньої бухгалтерії». Цей метод розподілу коштів вважається одним з оптимальних, але при цьому не єдиним.

Розглянемо найбільш популярні методи. Один з них називається «шість кроків». Він передбачає поділ видаткової частини бюджету на 6 основних статей, і розподіл по ним коштів у наступному процентному співвідношенні.

Перший крок - це створення грошового фонду для фінансової незалежності. Для цього необхідно організувати накопичувальний фонд і регулярно відраховувати в нього 10% від будь-якого отриманого доходу. Тобто, дана сума віднімається як із заробітної плати, так і з грошових подарунків на торжество або преміальних.

Наступний крок передбачає створення фонду для здійснення великих покупок. Навіть якщо на початку ведення бухгалтерії Ви нічого подібного не плануєте, створити цей фонд все ж варто, так в разі виникнення необхідності вдасться швидко зібрати кошти. Джерелом відрахувань до цього фонду послужить щомісячний дохід, а складати вони повинні 10%.

Не варто забувати про поточні витрати. Виділення коштів на їх погашення передбачає наступний крок даного методу. Згідно з ним, засоби для цих цілей повинні виділятися з щомісячного доходу і складуть 55%.

Даний метод також передбачає відрахування від щомісячного доходу в розмірі 10% на самоосвіту. У цю статтю може входити освіту всіх членів сім'ї, відвідування платних консультацій, семінарів, покупка літератури.

Також не варто забувати про хобі, відпочинок і розваги. Даний метод передбачає виділення 10% коштів від щомісячного доходу.

І найцікавіше, що передбачено саме цим методом, - це виділення 5% від щомісячного доходу на благодійність. Ви можете вкладати їх щомісяця або накопичуючи цілий рік, а потім зробити одноразову акцію.

Даний метод заснований на теорії, описаної в книзі Бодо Шеффера «Шлях до фінансової незалежності». Автор зазначає, що люди, які вносять в свій бюджет 6 пункт з перерахованих вище, не відчувають нестачі в коштах.

Існує ще один не маловідомий спосіб розподілу фінансових доходів сімейного бюджету. Називається він «50-20-30». Даний метод передбачає всього три статті витрат і наступне процентне співвідношення розподілу доходів:

  • обов'язкові витрати - 50%;

  • другорядні або особисті витрати - 30%;

  • виділення коштів в накопичувальний фонд - 20%.

Як бачите, все методи передбачають створення накопичувальних фондів. Ви можете випробувати на практиці кожен з них, і вибрати найбільш зручний для Вашої родини. Всі їх можна застосовувати при веденні обліку за допомогою сервісу Домашня бухгалтерія онлайн .