Особливості ведення сімейного бюджету


Домашня бухгалтерія як елемент фінансів, має свої особливості. Її головною метою є впорядкування і оптимізація грошових потоків сімейного бюджету. Її можна вести будь-яким зручним способом:

  • письмово;

  • в електронній формі.

У першому випадку вся необхідна інформація записується в зошит або блокнот, а в другому - можна скористатися сервісом Домашня бухгалтерія онлайн .
Тут передбачена можливість самостійно вибрати валюту, в якій буде вестися ваш облік. Якщо Ви ведете бухоблік в електронному варіанті за допомогою нашого сервісу, то можна оцінити його мультивалютність. Найбільша кількість операцій відбувається в національній валюті, як правило, саме в ній виражаються наші основні щомісячні доходи і витрати. Але ось що стосується накопичувальних фондів або значних фінансових вкладень, то тут можуть використовуватися інші показники. Як правило, це долари США.

Ще однією особливістю домашньої бухгалтерії є формування бюджету, який може мати три форми:

  • індивідуальний - коли кожен член сім'ї самостійно розпоряджається своїми доходами і витратами. Як правило, дана форма властива парам до появи дітей, а також сім'ям, де всі члени досягли працездатного віку;

  • частково спільний передбачає, що певні статті витрат здійснюються з доходів декількох членів сім'ї;

  • спільний передбачає підсумовування всіх доходів, одержуваних членами сім'ї, і їх розподіл за статтями доходів.

Пам'ятайте про те, що домашня бухгалтерія є Вашою особистою фінансовою звітністю і орієнтована на збільшення добробуту сім'ї. Тому статті витрат і їх найменування, як правило, є індивідуальними. Їх формування залежить від потреб Вашої сім'ї, правда, в будь-якому випадку, вони визначаються в рамках загальноприйнятих.

Американський психолог Маслоу свого часу вивів ієрархічну модель потреб людини. Відповідно до неї, найбільш важливими є фізіологічні потреби, до яких належить вода, їжа, житло. Саме вони і складають основні статті витрат. Далі людина потребує безпеки. У плані витрат це найчастіше виражається у витратах на оздоровленні та відпочинку. З потреб, що йдуть вище, в грошовому вираженні можна відзначити хіба що потреба в самовираженні, тобто це витрати на хобі і захоплення.

Облік всіх особливостей домашньої бухгалтерії дозволить вибрати найбільш зручний підхід до її відання.