Фінансове планування в сімейному бюджеті


Фінансове планування має вкрай важливу роль в такій системі, як домашня бухгалтерія. Воно дозволяє правильно розподілити доходи за статтями витрат. Фінансове планування передбачає складання планового обліку видаткової частини бюджету на певний строк. Як правило, це місяць або рік.

Основою фінансового планування сімейного бюджету є показники попереднього терміну. Якщо Ви тільки починаєте вести домашню бухгалтерію, то основою для складання плану можуть послужити платіжки, квитанції і чеки з магазинів за базисний період. Спираючись на них, можна визначити величину здійснюваних витрат в тій чи іншій господарській сфері.

Якщо Ви вже ведете облік руху коштів в сімейному бюджеті, то основою для складання фінансового плану стане звіт за попередній місяць. Це повинен бути фактичний фінансовий облік витрачених коштів, так як саме в ньому відображається реальна картина величини витрат за статтями.

Фінансове планування сімейного бюджету підрозділяється на короткострокове і довгострокове. Короткострокове дозволяє ефективно розподілити щомісячний дохід за статтями регулярних витрат. Довгострокове планування передбачає створення накопичувальних цільових фондів та наповнення їх коштами.

Зіставлення планового і фактичного звітів дозволяє провести детальний аналіз сімейного бюджету і виявити його слабкі сторони. Як правило, вони виражаються в зайвих витратах або в низьких доходах. При складанні довгострокового фінансового плану варто враховувати і можливе зростання цін. Тобто, якщо в річних планових витратах передбачено відпуск на літній час, то сума, яку потрібно накопичити, повинна дорівнювати витраченої у попередньому році плюс запас на випадок зростання цін.

При залишенні як довгострокових, так і короткострокових планів, важливу роль відіграє об'єктивність. Якщо Ви з якоїсь причини не можете відмовитися або зменшити певну статтю витрат, не варто прибирати її з плану з метою його ідеалізації. Навпаки, при фінансовому плануванні сімейного бюджету варто враховувати максимальні витрати, які можуть здійснюватися в різних сферах побуту. Це збільшить ймовірність виконання плану.

Складати фінансові плани сімейного бюджету Ви швидко навчитеся з сервісом Домашня бухгалтерія онлайн.