Формування видаткової частини сімейного бюджету


Витрати в домашньої бухгалтерії не менш важливі, ніж доходи. Ми щодня здійснюємо ті чи інші покупки, виплати, внески і інше. Джерелом оплати витрат, звичайно ж, є дохід. Варто враховувати, що він повинен перевищувати витрати, ну, або хоча б дорівнювати ім. Залежить це від Ваших цілей і можливостей.

Якщо доходи формуються за рахунок фінансових надходжень, то витрати - це витрати, які здійснюються в процесі ведення господарської діяльності, і призводять до зменшення капіталу. Формуються вони за рахунок наших потреб, задоволення яких забезпечує нашу життєдіяльність. Домашня бухгалтерія відрізняється від обліку коштів на підприємстві тим, що в ній не здійснюються видатки з метою отримання прибутку.

При правильному формуванні та обліку видаткової частини сімейного бюджету Ви зможете стабілізувати фінансові потоки і позбутися від надмірностей. Витрати діляться на постійні і сезонні, а також - планові та позапланові. Крім цього, витрати поділяються за ступенем терміновості і в залежності від наших потреб.
Розглянемо їх більш детально:

  • постійні або регулярні витрати являють собою витрати, які здійснюються кожен звітний період, як правило, в однаковій величині, але все ж вона може варіюватися в залежності від зміни цін на ринку тієї чи іншої сфери; до них відносяться щомісячні комунальні платежі, витрати на продукти, транспортні витрати та інші;

  • сезонні представляють собою витрати, які пов'язані з настанням якої-небудь події, яке тягне фінансові витрати. Наприклад, з приходом зими необхідно купувати теплі речі, врахувати підвищення витрат на комунальні платежі, так як вони включають витрати на опалення і т. Д. До сезонних витрат можна віднести свята, відпустка та інші події;

  • планові витрати - це витрати, передбачені заздалегідь. До них відносяться всі перераховані вище;

  • позапланові витрати являють собою витрати з нагоди раптового настання непередбаченої події типу хвороби, термінових поїздок і т. д.

Для того, щоб упорядкувати всі ці витрати, варто визначитися з джерелом їх оплати, який формується за рахунок доходів. Для здійснення постійних витрат головним джерелом є регулярні доходи. Для сезонних необхідно створити додаткові накопичувальні фонди. Причому, найкраще, коли їх кілька, тобто окремо відкладаються кошти на відпочинок, окремо - на покупку теплих речей і т. д. У цілому, в цей фонд має йти близько 30% доходу. Також необхідно сформувати фонд, який буде джерелом оплати непередбачених витрат. Певна кількість коштів, а саме, 5% і більше від доходів Ви відкладаєте в резерв.
Таке формування видаткової частини і джерел витрат дозволить, стабілізувати фінансові потоки і не дати їм вийти з-під контролю навіть у разі непередбаченої ситуації.

Найбільш зручно вести облік витрат дозволить сервіс Домашня бухгалтерія онлайн .