Норми планування витрат при веденні домашньої бухгалтерії


Планування витрат при веденні домашньої бухгалтерії є індивідуальним. Але в цілому, існують встановлені максимальні значення, яких варто дотримуватися для оптимізації руху грошових потоків в сімейному бюджеті.

В першу чергу, слід враховувати, що витрати діляться на постійні і періодичні або сезонні. До постійних належать ті витрати, які здійснюються щомісяця незалежно від пори року і будь-яких подій. До сезонних - ті, що здійснюються періодично в зв'язку з настанням тієї чи іншої події. Також варто створювати резервні і накопичувальні фонди.

Як же правильно планувати витрати? У процентному змісті витрати повинні складати наступні показники:

постійні:

  • продукти - 30%;

  • комунальні платежі - 15%;

  • інші постійні витрати - 15%;

  • погашення заборгованостей, якщо такі присутні - 20%;

  • різне - 20%.

сезонні:

  • одяг - 20%;

  • відпочинок і розвага - 10%.

Резервно-накопичувальні фонди:

  • заощадження - від 10%;

  • непередбачені витрати - від 5%.

Для того, щоб сезонні витрати не обтяжують бюджет, необхідно формувати їх до настання потрібного часу. Варто щомісяця в процентному змісті, як зазначено вище, розподіляти кошти, а коли відбуваються ті чи інші події, - використовувати. Слід зазначити, що до витрат в графі «різне» відносяться витрати на транспорт, гігієнічні засоби, побутову хімію і інше. А до витрат «відпочинок і розваги» потрібно відносити не тільки поїздки під час відпустки, походи в громадські заклади, а й відвідування друзів і родичів з приводу будь-яких урочистостей.

Врахуйте, що всі процентні витрати, крім тих, що йдуть на створення фондів, вказані як максимальні. Тобто при складанні плану вони не повинні перевищувати запропоновані Вам значення. Така система дозволить оптимізувати всі фінансові потоки.

Всі витрати, крім призначених для створення резервно-накопичувальних фондів, повинні складати не більше 90%. Це означає, що перш ніж приступити до фінансового планування, з доходів варто виділити певну суму, і розподіляти саме її. Але така схема можлива тільки в разі відсутності заборгованостей як перед фізичними, так і перед юридичними особами.

У тому випадку, якщо Ваші витрати не вкладаються в зазначені норми, необхідно переглянути і, по можливості, скоротити певні статті. Зробити це більш грамотно вам допоможе Домашня бухгалтерія онлайн.