Домашня бухгалтерія при малих доходах


Коли заходить мова про домашньої бухгалтерії, найчастіше виникає питання, що враховувати і навіщо, якщо доходи дуже низькі. Це є найбільшим помилкою. Адже саме при незначних доходах домашня бухгалтерія необхідна в першу чергу.

Як правило, в осіб з низькими доходами спостерігається регулярна нестача коштів для життя на певний період, що призводить до регулярних позик. Це не тільки незручно з моральної точки зору, але і неграмотно з фінансової. Оптимізація статей витрат і доходів дозволить створити такий бюджет, який дозволить прожити без наявності позик.

Не варто шкодувати ні часу, ні коштів на спеціальні програми, так як систематизація сімейного бюджету дозволить оптимізувати витрати і доходи, а по можливості - виділити і резервний накопичувальний фонд. Домашня бухгалтерія містять невелику кількість статей, але їх облік дозволяє контролювати грошові потоки.

Звичайно ж, грамотне ведення фінансів передбачає не тільки письмовий облік коштів, але і скорочення витрат, зокрема, на надлишки. На перший погляд, це може здатися дуже незручним, тому що доведеться поміняти деякі звички. Але вже через кілька звітних періодів Ви зможете оцінити переваги домашньої бухгалтерії.
В першу чергу, варто врахувати всі доходи і записати їх до відповідної статті. Далі потрібно скласти попередній список витрат, спираючись на досвід попереднього місяця. Якщо видаткова частина перебільшує дохідну, варто переглянути її з метою скорочення. Існує список витрат, від яких неможливо відмовитися. До них належать такі:

  • комунальні платежі;

  • витрати на їжу;

  • гігієнічні засоби.

Залежно від ситуації, сюди можуть входити витрати на навчальні заклади (школа або дитячий садок), медикаменти та інше. Але, як правило, в іншому статті витрат можна підігнати під певну суму.

Ведучи облік грошових потоків навіть при маленьких доходи, під час планування витрат можна виявити, що їх частина може виявитися значно менше, ніж дохідна. В такому випадку з коштів, що залишилися можна створити накопичувальний або резервний фонд, збільшити дохідну частину. Найчастіше це робиться за допомогою відкриття депозитного рахунку в банку.

Наскільки ефективна домашня бухгалтерія онлайн при низьких доходах, Ви зможете оцінити тільки на практиці.