Руйнуємо стереотипи, що заважають розпочати ведення домашньої бухгалтерії


Напевно, кожен хоча б раз чув про те, що таке домашня бухгалтерія. Але, на жаль, мало хто дійсно вдається до її відання. Чому так, - відповісти складно. Причини відмови від ведення обліку потоків особистих фінансів можуть бути різними. Багато хто навіть не сприймають особисті доходи і витрати як «фінанси». Це пов'язано, як правило, з низьким рівнем доходів.

Основною причиною відмови від ведення домашньої бухгалтерії все ж є наша особиста незібраність і неорганізованість. Є і ще одна причина, яка є, скоріше, психологічної. Грамотне ведення домашньої бухгалтерії передбачає планування витрат, а не бездумне здійснення покупок. Багато хто сприймає це як відмову від таких звичних і приємних витрат на радують душу дрібниці. Наприклад, йдучи додому, захотіти купити щось не передбачене бюджетом.

Що ж, варто, мабуть, розвіяти міфи і відмовитися від забобонів. Домашня бухгалтерія передбачає упорядкування витрат, а не відмова від них. Звичайно ж, якщо Ваше фінансове становище передбачає економію, то в будь-якому випадку доведеться від чогось відмовитися, але зробити це не таким болісним дозволить саме фінансове планування. Якщо Ви не можете відмовитися від покупки дрібниць, тобто варіант - виділити для них спеціальну статтю, і сміливо здійснювати покупки в межах виділеної суми.

Провівши облік доходів і витрат, можна визначити, що відмовлятися ні від чого не варто, і в бюджеті все-таки є кошти, яким можна знайти більш розумне застосування. Наприклад, з них можна створити накопичувальний фонд. Найбільш вигідним варіантом, звичайно ж, буде отримання пасивного доходу з виділених надлишків.

Головною метою ведення домашньої бухгалтерії є оптимізація фінансових потоків. Облік витрат і доходів, а також їх подальший аналіз дозволить безболісно накопичувати кошти на поставлені цілі, створювати резерви, завдяки яким можна буде поліпшити своє фінансове становище.

Ще однією причиною відмови від ведення домашньої бухгалтерії є те, що людина боїться не розібратися в тому, що саме йому необхідно враховувати. Що ж, варто відзначити, що облік фінансових потоків в сімейному бюджеті досить простий. І для того, щоб в ньому розібратися не потрібно особливих навичок або освіти.

Головне, що варто запам'ятати це, то, що Ваші доходи в обов'язковому порядку повинні перевищувати витрати мінімум на 10%.

Для полегшення ведення обліку грошових потоків з сімейному бюджеті пропонуємо Вам використовувати систему Домашня бухгалтерія онлайн.