Для чого ведеться домашня бухгалтерія


Домашня бухгалтерія призначена для обліку і оптимізації фінансових потоків сімейного бюджету. Це відбувається завдяки тому, що вона виконує наступні функції:

  • облік доходів - при веденні домашньої бухгалтерії відбувається строгий облік всіх отриманих доходів незалежно від джерела походження;

  • облік витрат - всі витрати, що здійснюються в поточному періоді, повинні фіксуватися в спеціальній фінансової звітності; важливо вести їх якомога докладніше, що дозволить більш точно проводити аналіз і планування;

  • фінансове планування передбачає ведення витрат згідно заздалегідь розрахованому плану, який складається на основі поточних витрат попереднього періоду;

  • аналіз фінансової звітності є однією з найважливіших функцій, які виконує домашня бухгалтерія, він дозволяє виділити сильні і слабкі сторони бюджету, а також внести зміни до статей витрат і доходів наступних періодів.

Завдяки цим функціям Ви не тільки будете точно знати, в якій кількості і куди йдуть кошти, а й зможете знайти більш оптимальні шляхи їх вкладення. Головне правило: доходи повинні перевищувати витрати. Якщо при складанні звітності виходить подібного типу нерівність, це говорить про те, що з фінансовими потоками все в порядку. Якщо доходи дорівнюють витратам, то фінансові потоки надто пасивні. Для їх активізації необхідно або збільшити дохідну частину, або, що більш імовірно, - зменшити кількість витрат.
У тому випадку, коли витрати превалюють над доходами, це перший дзвіночок про те, що їх кількість в обов'язковому порядку слід скоротити, так як негативні показники призводять до погіршення добробуту сім'ї.
Якщо вдалося стабілізувати свої фінансові потоки і вивести їх на позитивний результат, то доходи будуть вищими за витрати, а отриману різницю можна буде використовувати для більш вигідних цілей або вкладень. З цих коштів можна створити накопичувальний цільового фонду. Попросту кажучи, - відкладати на поставлену мету: покупку нової квартири, техніки, на сімейний відпочинок і т. Д.
Також з різниці доходів і витрат можна створити резервний накопичувальний фонд, тобто відкладати кошти на непередбачений життєво важливий випадок, адже життя повне сюрпризів і дуже добре, коли є певний запас коштів для вирішення раптових фінансових проблем.
Оптимальним використанням «надлишків» є отримання пасивного доходу. Тобто, найпростіше, що Ви можете зробити, - це покласти кошти в банк на депозитний рахунок. Це дозволить збільшити свої доходи.
Який варіант використання вільних грошових коштів сімейного бюджету кращий? Вибір допоможе визначити правильне ведення домашньої бухгалтерії онлайн.