Форми ведення сімейного бюджету


У домашньої бухгалтерії важливу роль відіграє форма ведення сімейного бюджету. Їх розрізняють кілька типів.

Особистий бюджет ведеться окремо проживаючою самостійною особою. У цьому випадку людина сама отримує грошові кошти, веде їх облік, при необхідності і розподіляє фінанси теж самостійно. Всі витрати вона сплачує сама.

Роздільний бюджет. Цей тип бюджету застосовується в тому випадку, якщо два і більше осіб користуються однією житлоплощею, при цьому кожен з них самостійно веде свій облік доходів і оплачує свої витрати теж самостійно. Цей вид бюджету зустрічається при проживанні студентів в гуртожитку, але не рідко він може використовуватися і молодими сім'ями.

Частково загальний бюджет. Він застосовується в разі спільного проживання 2-х і більше осіб, кожен з яких отримує дохід. При цьому частина витрат вони оплачують спільно в рівних частках. До таких витрат належать комунальні платежі. Цей вид бюджету зустрічається, як в сім'ях, так і при спільному проживанні сторонніх людей. Наприклад, це може бути спільна оренда житла, яка, в такому випадку теж оплачується в рівних частках кожним учасником бюджету. Ще одним прикладом такого бюджету може бути спільне проживання повнолітніх дітей, які отримують дохід з батьками.

Спільний бюджет, як правило, є сімейним. Він передбачає підсумовування всіх доходів одержуваних членами сім'ї. Часто основу такого бюджету становить заробітна плата одного або обох подружжя. Залежно від обставин до доходів можуть відноситися різні соціальні виплати, допомога при народженні дитини, пенсії та інші. В окремих випадках, якщо в сім'ї є студенти, які отримують стипендію, або працюють діти, їх дохід теж може включатися в сімейний бюджет. При загальному бюджеті всі витрати, незалежно від їх величини і ступеня необхідності, оплачуються з отриманої суми доходів.

Кожен з цих типів бюджету має свої особливості і потребує врахування. Це дозволяє уникнути додаткових витрат, які призводять до втрати грошей. Все це дозволяє уникнути конфлікту між учасниками бюджету, так як вчинені ними операції строго фіксуються, і можуть бути підтверджені такими документами, як чеки і квитанції. Систематизувати, аналізувати і планувати їх можна за допомогою Домашньої бухгалтерії онлайн. Її спеціальні функції дозволяють робити зведені звіти декількох бюджетів.