Еволюція домашньої бухгалтерії


Домашня бухгалтерія була відома ще князям, царям і поміщикам, які вели строгий облік своїх коштів і домашнього майна. Важко сказати, коли вона набула популярності в колі звичайних людей. Але ось форма її ведення відрізнялася від сучасної.

Кожен вів її по-своєму, хтось вів облік доходів і витрат, хтось створював накопичення і враховував тільки їх. Були такі, хто вів тільки облік боргів, а хтось все ж здійснював всі перераховані вище дії.

Спочатку всі операції домашньої бухгалтерії проводилися на папері. Для цього заводилася спеціальна зошит або блокнот, де вівся облік всіх операцій. В кінці кожного місяця з цих записів проводився облік.

З появою і поширенням персональних комп'ютерів, домашні бухгалтери, які володіли навичками роботи в системі Майкрософт офіс, змогли пристосуватися до ведення домашньої бухгалтерії в програмі Ексель. Вона прекрасно підходить для цих цілей. Так як дозволяє швидко створити таблиці, використовує різні значення осередку, що дає змогу записувати числа, дії і суми. В кінці кожного місяця можна підводити підсумок за допомогою використання функції автосума і математичних формул.

На основі цього з часом почали з'являтися програми для ведення домашньої бухгалтерії. Вони мали вже готовий список операцій і налаштування формул, які вираховували всі необхідні підсумки. Такі програми можна встановлювати на комп'ютер або вести бухгалтерію в онлайн режимі.

Наш сервер відноситься до таких програм. Ідея його створення виникла ще в 2012 році в середині березня. Трохи менше року розробникам знадобилося для того, щоб створити потрібну програму, яка буде працювати онлайн, і створити технічну підтримку для нього. Після запуску була знайдена маса незручностей і помилок, що змусило вже через місяць запустити нову версію.

Розробники сервера регулярно проводять оновлення програми, вносячи нові зміни. Вони стежать не тільки за новизною своєї продукції, а й опрацьовують програми конкурентів. Визначення сильних та слабких сторін конкурентів дозволяє зробити більш досконалим власний сервіс. Остання версія на сьогоднішній день має масу переваг. Вона відрізняється від своїх аналогів якісним урахуванням боргів, мультивалютні, мобільністю і багатьом іншим.

Незважаючи на те, що програма доведена до найбільш зручною версією, на сьогоднішній день роботи по її вдосконаленню не припиняються. Так як розробники прагнуть бути на крок попереду своїх конкурентів, не даючи продукції застарівати і втрачати актуальність.